Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Sierpień 9, 2017 - akces

Comments are off for this post.

W dzisiejszym świecie kontrolowanie poziomu ciśnienia tętniczego, to jeden z podstawowych elementów dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Znajomość wysokości swojego ciśnienia zapewnia lepszą samoświadomość dotyczącą stanu naszego zdrowia. Pojawia się natomiast pytanie – jaki ciśnieniomierz wybrać, aby jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania?

Dobry ciśnieniomierz powinien odznaczać się kilkoma najważniejszymi cechami. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dokładność. W tej kwestii bezapelacyjnie na pierwszym miejscu znajduje się sprzęt manualny, czyli tzw. ciśnieniomierz zegarowy, który metodą osłuchową określa poziom ciśnienia przez osłuchiwanie tonów. Jest to najbardziej profesjonalny aparat ciśnieniowy i można korzystać z niego w domu, jednak badanie ciśnienia za jego pomocą nie należy do najłatwiejszych i ciężko je wykonać samemu. Mimo wszystko, jeżeli posiada się stwierdzoną chorobę układu krążenia, to ciśnieniomierz manualny będzie idealną opcją.

Kolejną cechą dobrego ciśnieniomierza jest jego trwałość. Sprzęt musi służyć nam jak najdłużej podczas codziennej eksploatacji oraz jego stopniowe zużycie nie powinno mieć wpływu na wymianę poszczególnych elementów czy jego naprawę. Zarówno ciśnieniomierze elektroniczne jak i manualne spełniają tę cechę. Wszystko w tej kwestii zależy od producenta.

Następną właściwością jest wygoda. Tutaj prym wiodą ciśnieniomierze elektroniczne. Zarówno te nadgarstkowe, jak i naramienne są bardzo komfortowe. Po założeniu ich na rękę należy jedynie je uruchomić. W przeciwieństwie do aparatów manualnych nie jest potrzebna pomoc drugiej osoby oraz wcześniejsze doświadczenie w wykonywaniu pomiarów ciśnienia. Idealnie sprawdzą się dla osób starszych, które same chcą dbać o poziom swojego ciśnienia.

Ostatecznie, kupując aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego należy pamiętać, że dobry ciśnieniomierz to taki, który jest skuteczny i w pewny sposób pozwala kontrolować poziom ciśnienia każdego dnia. Trzeba również wziąć pod uwagę wszystkiego wymienione wyżej cechy oraz dokonać ich samodzielnej analizy.

REKLAMA: https://medyczny-rzeszow.pl/