Poduszki ortopedyczne i materace przeciwodleżynowe – co wybrać?

Sierpień 9, 2017 - akces

Comments are off for this post.

Chrapanie, bóle pleców czy odleżyny, to tylko niektóre ze schorzeń z jakimi musi się zmagać organizm, kiedy ciało męczą dolegliwości związane z jego ułożeniem. Niewłaściwa pozycja podczas długiego siedzenia lub leżenia w jednej pozycji może sprawić, że najprostsze czynności staną się męczące. Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala walczyć z tymi przypadłościami poprzez stosowanie poduszek ortopedycznych i materacy przeciwodleżynowych.

Poduszki ortopedyczne powinny przede wszystkim zmniejszać ból czy poczucie dyskomfortu. Zawsze muszą to być produkty posiadające odpowiednie certyfikaty medyczne. Najczęściej wybieranymi produktami ortopedycznymi są poduszki dla osób chrapiących, poduszki lędźwiowe, które łagodzą skutki przebywania dużej ilości czasu za kierownicą, oraz poduszki dla alergików, dzięki którym sen staje się łatwiejszy.

Do poduszek ortopedycznych zaliczają się również poduszki elektryczne. Ich specyfika polega na tym, że po poduszce równomiernie rozchodzi się ciepło, które ogrzewa wybraną część ciała. Ich największym plusem jest dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb. Poduszki elektryczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym dolegają bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne oraz kostne i stawowe, skurcze i nerwobóle, a także przypadłości związane z pęcherzem moczowym i ze stanami pourazowymi.

Dla wszystkich, którzy nie mogą opuszczać łóżka i muszą w nim pozostawać w jednej pozycji najlepszą opcją są materace przeciwodleżynowe. Materace bąbelkowe są stworzone dla osób, które są lżejsze i nie mają żadnych odleżyn. Natomiast materace rurowe posłużą wszystkim, którzy ważą więcej. Jeżeli osoba korzystająca ze sprzętu medycznego posiada już odleżyny, materac sam ich nie wyleczy, ale na pewno w tym pomoże i ułatwi gojenie się ran.

Wybierając sprzęt medyczny należy pamiętać, że nie zawsze warto kierować się najniższą ceną. Wiele produktów oznaczonych jako „lecznicze” nie ma nic wspólnego z medycyną. Dlatego zawsze należy przeanalizować kilka opcji, aby wybrać tę najlepszą.

REKLAMA: akcesoria medyczne