Rzeczy o których ludzie często zapominają na wakacjach. Chociaż nie powinni…

Sierpień 9, 2017 - akces

Comments are off for this post.

Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, ale również zwiększonej liczby wypadków. Wyruszając w dłuższą trasę powinniśmy zadbać nie tylko o właściwy stan techniczny pojazdu którym się poruszamy, ale także o jego zaopatrzenie w sprzęt pomocny w sytuacjach awaryjnych. Dlatego prócz trójkąta ostrzegawczego i sprawnej gaśnicy na pokładzie samochodu nie może zabraknąć apteczki. Jednak sama apteczka to za mało – prócz bandaży i opatrunków warto zadbać o to, aby w jej skład weszły również koce termiczne.

Większość dobrze wyposażonych apteczek ma na stanie tego typu sprzęt ratowniczy, jednak często dochodzi do sytuacji, w której mamy więcej niż jednego poszkodowanego, dlatego rozważenie wzbogacenia standardowego wyposażenia o dodatkowy koc lub koce jest dobrym pomysłem – zajmują niewiele miejsca, kosztując równie niewiele, a w sytuacji kryzysowej mogą okazać się bezcenne.

Nie zapominajmy o tym, że na miejscu ewentualnego wypadku musimy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo poszkodowanych, ale także swoje. Sprawdzając zawartość apteczki upewnijmy się, że zawiera więcej niż jedną parę rękawiczek jednorazowych – zabezpieczą nas one przed potencjalnymi konsekwencjami związanymi z zakażeniem krwią lub innymi płynami ustrojowymi nieznanego nam poszkodowanego, którego stanu zdrowia nie możemy być pewni, pozwalając na uniknięcie stresu oraz nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się w maski do resuscytacji. Nie tylko niwelują ryzyko ewentualnego zakażenia praktycznie do zera, ale są również bardzo praktyczne – ich zalety docenimy szczególnie w czasie długiej akcji reanimacyjnej, np. w wypadkach drogowych mających miejsce poza miastem lub innych trudno dostępnych miejscach, dotarcie do których jest dla ekip ratowniczych czasochłonne.

Wszystkie wyżej wymienione artykuły oraz wiele więcej znajdziecie w bogatej ofercie produktów medycznych i ratunkowych dostępnych w naszym sklepie internetowym, która pozwoli Wam na należyte przygotowanie się do każdego wyjazdu i umożliwi podjęcie skutecznych działań w sytuacjach kryzysowych. Jednak najważniejszym elementem którego nie możemy zapomnieć zabrać na urlop jest zdrowy rozsądek – dzięki niemu uda nam się uniknąć większości niebezpiecznych sytuacji.

REKLAMA: https://medyczny-rzeszow.pl/